Ümraniye Notebook Menteşe Tamiri

Umraniye-Notebook-Mentese-Tamiri

Ümraniye Notebook Menteşe Tamiri Yılda 1 kez mutlaka termal temizlik ve bakım yapılmalıdır. Zamanında temizlik yapılmayan cihazların havalandırma ızgaraları tıkanabilir. Bakımsız fan ve tıkanmış havalandırma ızgaraları yüzünden cihaz yeterli soğutmayı sağlayamaz. Aşırı ısınan bilgisayarın menteşeleri de ısıdan nasibini alır ve kuruyup sertleşir. Sertleşen menteşeler en zayıf vida kökünden başlayarak menteşe vida köklerini tek tek ( bazen hepsini birlikte ) kıracaktır. İçerideki bu sertleşme veya çatlakların arkasından hızlı ve dikkatsiz bir kapak açma hareketi menteşelerin bağımsızlığını ilan etmesine yeterli olacaktır.

Ümraniye Notebook Menteşe Tamiri

Menteşe tamir fiyatı almak için cihazınızın birkaç farklı açıdan çekilmiş fotoğraflarını veya durumu anlatan bir video bize gönderebilirsiniz. Onarılıp onarılamayacağına göre size ön fiyat verebiliriz. Aşağıdaki numaralardan veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz bize ulaşabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir durum ise menteşeler metal olduğu için içeride hareket ederek devrelere zarar verebilir ve cihaza daha büyük zarar verebilir.

Bu sebeple menteşe sorununu başlangıç sürecinde çözmek gerekir.

Bilgisayar teknolojisi özelinde bakıldığında laptop kullanımı son senelerde oldukça artmıştır. Kullanımının kolay olması ve taşınabilir olması buradaki ilk nedenlerden biridir. Laptop parçalarına bakıldığında da en fazla değişim klavye üzerinde yapılmaktadır. Bir tuş kopması ya da klavyenin eskisi gibi çalışmaması zaman içerisinde meydana gelebilecek durumlardan biridir. Laptop tuş değişimi gibi bir işlem yapılmamaktadır. Bunun yerine klavye tamamen yerinden sökülerek yeni bir klavye takımı bilgisayarınıza yerleştirilir. Bu yazımızda sizlere laptop klavye değişimini farkı ile nasıl yaptığımızı anlatacağız. Klavye arızalarında değişim şart olması nedeniyle ilk olarak marka modele uygun klavye araştırması yapıyoruz. Değişim sırasında kullandığımız klavyeler tamamen markanıza uygun olan kaliteli ürünlerdir. Bu nokta da markanın tanınması da büyük önem taşır. Profesyonel ekibimiz bu alandaki gerekli çalışmaları en iyi şekilde yürütmek adına daha önce bu markalarla çalışmış kişilerden oluşmaktadır. Her model bu noktada ayrılmaktadır. Bu nedenle marka model olarak iyi bir bilgi sahibi olmak ve hassas davranmak gerekmektedir. Yanlış takılan ya da her model aynı gibi işlem yapılan klavye değişimi işlemlerinde bilgisayar arızaları daha da büyüyecektir. Gerekli vida sökülmeleri ve demontaj işlemi sonrasında arızalı klavye bağlantıları hassas bir şekilde sökülerek yerinden alınır. Yeni klavye bu alana yerleştirilir ve bağlantıları doğru bir şekilde yapılarak kasa kapatılır.

Leave A Comment

WhatsApp Destek
1
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?